01 października

Ceramiczna butelka.
Udało się komuś z Was odczytać ten napis ??? Proszę powiedzcie, że nie :) jeśli powiecie tak wyjdzie na to, że tylko u mnie tak kiepsko ze znajomością języków obcych :)
Ceramiczna butelkę, którą widzicie na zdjęciach, wygrzebałam również na targu staroci i przyniosłam do domu razem z żółtą miseczką oraz drewnianą tacą z poprzedniego posta. Spodobał mi się w niej zarówno kształt jaki i połączenie kolorów. Nie dawał mi jedynie spokoju napis znajdujący się na niej. Już na miejscu próbowałam go rozszyfrować, niestety bez skutku, na angielski mi nie wyglądał. Machnęłam na to ręką, z napisem wyglądała też fajnie. Stwierdziłam, że to pewnie któryś ze skandynawskich języków, po głowie chodziły mi takie zwroty jak " sweet home " itp. Po powrocie do domu odpaliłam kompa i postanowiłam dwa tajemnicze słowa wpisać w translatora. Co do języka wiele się nie pomyliłam, padło na duński, a to co tam było napisane wywołało u mnie napad śmiechu. "Husets snaps "to nic innego jak w duńskim tłumaczeniu "domowa wódka" (dzięki Marysiu:))))

targ staroci, ceramiczna butelka


No, cóż żadnej produkcji na większą skalę nie prowadzę, alkohol pijam okazjonalnie :) Butelki nie zamierzam się pozbywać :) zawsze kiedy opatrzy mi się napis, mogę ją odwrócić  :) Na razie stoi na komodzie w towarzystwie kaktusów i sukulentów.

targ staroci, ceramiczna butelka

Tak wyglądają zakupy na targach staroci czasami do końca nie wiadomo jakie jest pochodzenie przedmiotu. Kiedyś również kupiłam mały garnuszek z napisem "sand " (tutaj) i do dziś nie udało mi się rozszyfrować, dlaczego akurat ktoś taki napis na nim umieścił :)

Miłego dnia :)


5 komentarzy:

 1. Piekna jest ta butelczka. Na butelczce jest napisane "domowa wódka" ;) to chyba z duńskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję Marysiu za podpowiedź, niestety ja nie umiem ani słowa po duńsku, a translator tłumaczy bardzo ogólnie :)

   Usuń
 2. Butelka super i odwrócona podoba mi się bardziej
  Ja ostatnio wyszperałam jakąś maszynkę do kuchni i spędziłam pół nocy szukając co to jest Ale ma znalazłam niedługo pokażę

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i Twój komentarz :-)

Copyright © 2016 Manufaktura Pomysłów , Blogger