04 maja

Skusiłam się również :-)

Ostatnio przeglądając blogi natknęłam się kilka razy na przepis na syrop z mniszka lekarskiego czyli popularnego "mlecza".

Tak się składa, że zaraz za moim domem na łące, rośnie mnóstwo tych żółtych kwiatuszków, więc szkoda by było nie skorzystać z przepisu i go nie wypróbować.

Przyznaję, że syrop robiłam pierwszy raz w życiu i byłam ciekawa efektów.

Jak dla mnie robi się go bardzo szybko i łatwo, a zbieranie kwiatów sama przyjemność.

Faktycznie smakuje podobnie jak miód, jeżeli chodzi o właściwości zdrowotne jeszcze nie zdążyłam wypróbować, ale wierzę na słowo :-) że ma działanie lecznicze.

Z przepisu, który zaczerpnęłam tutaj wyszło mi pięć słoiczków o pojemności ok. 200 ml każdy.


syrop z mniszka lekarskiego, miód z mniszka lekarskiego, syrop z mleczy, dmuchawceKwiatki udało się zebrać w ostatnim momencie, ponieważ cześć zaczyna już przekwitać i zamieniać się w znane wszystkim dmuchawce.

Jak byłam dzieckiem uwielbiałam biegać po łące, zrywać je i dmuchać:-) prawdę powiedziawszy do tej pory jeszcze mi się to zdarza:-)

Na koniec troszkę inspiracji wyszperanych w sieci z dmuchawcem w tle:-)źródło


źródło


źródło


źródło


źródło


źródło

Miłej niedzieli:-)

Kamila


2 komentarze:

  1. Faktycznie, syrop z mniszka zrobił się ostatnio "popularny", no ale skoro to samo zdrowie, to warto wypróbować:-) Inspiracje z latawcami są po prostu boskie!!

    OdpowiedzUsuń
  2. W zeszłym roku robiłam ten syrop/miód po raz pierwszy i będę nadal go produkować bo jest bardzo smaczny no i mam swojej roboty miodek :))

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i Twój komentarz :-)

Copyright © 2016 Manufaktura Pomysłów , Blogger